neljapäev, 17. detsember 2009


Reedel, 18. detsembril kell 12.45 algklasside jõulupidu rahvamajas

Teisipäeval, 22. detsembril 5. tunni ajal 5.-8. klasside jõuluteemaline viktoriin

teisipäev, 8. detsember 2009

Nüüdismuusika-alaste artiklite koostamise võistlus

Nüüdismuusika-alaste artiklite koostamise võistlus

Kuni 31. detsembrini 2009 kell 23.59:59 Eesti aja järgi on kõigil huvilistel võimalik osaleda Vikipeediapõhise nüüdismuusika-alaste artiklite koostamise võistlusel. Võistluse võitjale on Eesti Arnold Schönbergi Ühing Eesti Terminoloogia Ühingu toel pannud välja tunnustusauhinna, mille maksab Eesti Kultuurkapital.

Tunnustusauhinna määramine on osa Eesti Arnold Schönbergi Ühingu poolt algatatud nüüdismuusika oskuskeele arendamise projektist.

Tunnustusauhinna eesmärk on suurendada nüüdismuusika-alase info hulka eesti keeles, aidata kaasa nüüdismuusika oskuskeele arengule, täiendada ja täiustada eestikeelset Vikipeediat ning leida uusi kaastöölisi.

Tunnustusauhind määratakse nüüdismuusika-alaste artiklite kirjutamise, toimetamise ja süstematiseerimise eest eestikeelses Vikipeedias.

Eelistatakse kaastöid, mille tulemuseks on paremini avatud nüüdismuusika mõisted. Hinnatakse nii uue teksti kirjutamist, olemasoleva teksti toimetamist kui ka artiklite süstematiseerimist.
Hinnatakse oskust koostada sidusat, hästi ja arusaadavalt sõnastatud, põhjalikku, kuid ülevaatlikku entsüklopeedilist teksti, mis põhineb usaldusväärsetel allikatel. Eruditsioon, huvitav teemavalik, tõlkimisoskus, Vikipeedia nõuetele vastava vormistamise oskuse puudulikkus jms ei ole auhinna määramisel otsustavad. Ei hinnata mitte niivõrd artikli(te) lõplikku kuju, kuivõrd konkreetse kirjutaja panust
artikli(te) kvaliteeti. Kirjutamine toimub Vikipeedia põhimõtete ja vormistamisreeglite alusel kasutajate koostöös.

Tunnustusauhind määratakse kaastööde eest, mis on salvestatud hiljemalt 31.12.2009 kell 23.59:59 Eesti aja järgi. Osaleda võivad kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale tunnustusauhinna määramise komisjoni liikmete. Kasutajanimi jätab võistleja anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avalda. Auhinna üleandmisel kinnitab kasutaja identsust reaalse isikuga Vikipeedia administraator.

Tunnustusauhinna fondi suuruseks on 10 000 krooni. Kolmeliikmelisse tunnustusauhinna määramise komisjoni kuulub Eesti Arnold Schönbergi Ühingu, Eesti Terminoloogia Ühingu ja Vikipeedia esindaja. Komisjon võib auhinnafondi piires määrata auhinna mitmele isikule. Auhind antakse üle laupäeval, 9. jaanuaril 2010 Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja In Graafika ühise suure festivalipäeva raames Pärnus. Auhinnasumma makstakse välja vastavalt Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Arnold Schönbergi Ühingu poolt sõlmitud varalise annetuse lepingule. Eesti Kultuurkapital sõlmib auhinna saajaga stipendiumilepingu. Vääriliste kandidaatide puudumisel on komisjonil õigus jätta tunnustusauhind välja andmata ja summa tagastatakse Eesti Terminoloogia Ühingule.

Võistluse toimumiskoht on Vikipeedia http://et.wikipedia.org
Täiendav info: www.schoenberg.ee

Esseevõistlus "Sündinud 89-ndal"

Esseevõistlus "Sündinud 89-ndal"

EBRD, Financial Times ja UniCredit grupp käivitasid oktoobris esseevõistluse "Sündinud 89-ndal", et tähistada 1989. aasta sügise ajaloolisi sündmusi. Tähtaeg 31. detsember.

Raudse eesriide langemine vabastas Kesk- ja Ida-Euroopa rahvad ja riigid ning tegi lõpu Euroopa lõhedele.

1989. aastal sündinud noorte inimeste uus põlvkond kasvas üles tormiliste muutuste ja pöörete keerises. Vana kommunistlik kord ja riigi poolt kontrollitud majandus lõppesid olemast, kuid uus kord polnud veel kehtestatud ega ellu tärganud. Just nüüd, mil nad on jõudnud täisikka, elavad nad läbi kümnendite kõige hullemat majanduslikku ja rahanduslikku kriisi.

Võistluse kaudu loodavad korraldajad avastada, kuidas EBRD piirkonna uus põlvkond on näinud ja hakkama saanud muudatustega viimase 20 aasta jooksul. Me tahame, et nad väljendaksid oma lootusi, ootusi ja ka muresid tuleviku osas; ning et sel dramaatilisel aastal sündinud inimesed väljendaksid oma muljeid ja tähelepanekuid esseevormis mitte enam kui 1500 sõnaga.

Töid võib esitada kas veebilehe www.ebrd.com/bornin89 kaudu või posti teel aadressil EBRD Communications Department, Reference: "Born in "89", One Exchange Square, London, EC2A 2JN. Tööde tähtaeg on 31. detsember 2009.
Õpilasuurimuste konkurss "Uue meedia võimalused õpikeskkonna parandamisel"

MTÜ Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus (AUKK) kuulutab välja üleriigilise õpilasuurimuste konkursi "Uue meedia võimalused õpikeskkonna parandamisel". Tähtaeg 15. märts.

Konkursi eesmärk on ärgitada õpilasi pakkuma välja originaalseid ja huvitavaid ideid, kuidas kasutada uue meedia võimalusi õppetöö ja koolielu elavdamiseks ning õpilaste jai õpetajate vahelise suhtluse parandamiseks. Uurimusi on oodatud esitama eeskätt 10.-12. klasside õpilased.

Konkurss lõppeb õpilastööde konverentsiga “Meedia ja uuriv õppija”, mis toimub Põltsamaal 2010. aasta kevadel. Esimene selletaoline konverents toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis juba 2004. aastal.

Mullu keskendus konkurss ja konverents ajakirjanike elulugudele. Konkursi võitis Lähte Ühisgümnaasiumi õpilane Anna-Maria Joor.

Konverentsi korraldavad MTÜ AUKK ja Põltsamaa Ühisgümnaasium. Konverentsi kutse saadetakse kõigile töö esitanud õpilastele. Samuti tunnustatakse kõiki osalejaid diplomiga ja mälestusmeenega, milleks eelmisel aastal oli koopia esimese eestikeelse perioodilise trükise “Lühhike öppetus” avanumbrist.

MTÜ Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus on asutatud 2008. aasta veebruaris eesmärgiga väärtustada Eesti ajakirjandusloo ja meedia uurimist. Ühingu eesmärgiks on rajada Põltsamaale Eesti pressimuuseum, sest just Põltsamaal ilmus aastatel 1766-1767 esimene eestikeelne ajakirjandusväljaanne “Lühhike öppetus”.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts 2010. Töö tuleb saata e-postiga aadressile info@aukk.ee. Konkursi juhendiga saab tutvuda MTÜ Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus kodulehel www.aukk.ee (alamrubriigis “Konkursid”).